LoveYoga
Egyik kedvenc megbízásom a LoveYoga óbudai stúdiójának tervezése, melynél alapkövetelmény volt a keleties hangulat megidézése anélkül, hogy „ráülne” a termekre. Meg kellett találni az egyensúlyt a keleties luxus és a letisztultság között, hogy a jógára érkező vendégek figyelmét ne vonja el a sok díszítés, mégis egyfajta különlegesség-érzés töltse el őket.
A stúdióban kialakításra került egy Nap terem, Nap mandalával és férfias jegyekkel, valamint egy női minőséget képviselő Hold terem.
Nagyon kellett azonban arra vigyázni, hogy a két minőség elkülöníthető, ugyanakkor összekapcsolható is legyen. Mindezt színekkel, motívumokkal értem el. Egyedileg készültek a világító berendezések, kézzel festettem a mandalákat, természetes anyagokat és pozitív energiát sugárzó színeket használtam. A tulajdonos és a vendégek visszajelzései azt mutatják, hogy megérte a sok munka, igazán szerethető hellyé vált a stúdió.
HOLD terem
A Hold a női minőséget képviseli, melyet a teremben a Hold mandala, a finom pasztellszínek és a természetes anyagok használata erősít.
Az oltár a terem egy meghitt szegletévé vált, melynek kialakítását azonban kényszer szülte, mivel mögötte egy elfalazott ajtó volt. Egyszerű, letisztult, dísze a lézerrel kivágott keleti kapu motívum.
A terem szívét adó Hold mandala egyedileg gyártott, lézerrel vágott, rétegelt lemezből készült, a belsejébe pedig a jógázók mantrájának gipszkartonból gyártott jele, az „ohm” került.
NAP terem
A Nap, a férfiasság szimbóluma, melynek mandalája a terem vezérmovítuma. A narancs és a halvány türkiz finoman utal a férfi minőségre, ugyanakkor elhagyja a megszokott drapp-kék sztereotípiát.
A kedvenc termékkel, az Annie Sloan festékkel, stencil segítségével készített Nap mandala
Az „ohm” jele itt is megjelenik, ám itt egy karakteresebb, férfiasabb forma belsejében. A készítés technikája – lézervágott, belseje gipszkarton- megegyezik a Hold mandaláéval.
TEÁZÓ
A stúdió közösségi tere, a jógára hangolódás és az azt követő levezetés fontos helyszíne. A helyiségből szinte kiugrik a fáradt szürkéből Annie Sloan élő pirosára festett konyhaszekrény.
A teázáshoz nélkülözhetetlen padot raklapbútorból álmodtam meg. A teázó színes fala bizonyítja, hogy a sok apró részlet, ha tudatosan használjuk, csodás egységet hozhat létre: a színes, egyedi anyagú és mintázatú párnák, a különleges, gyöngyökkel kivarrt faliszőnyeg és a lila-padlizsán-mustár színek verhetetlen kombinációt alkotnak.
A teázó egyik falát díszíti az „Élet fája”, kicsit újragondolva, hiszen színes újságokból készült, szalvéta-technikával, 180 elemből. Igyekszem a játékosságot is belecsempészni a munkáimba: a figyelmes szemlélő észreveheti a minták között a teáskannát.
Hiszek benne, hogy az apró részletekben rejlik a teljesség. A kopott csempére falemezt ragasztottunk, amelybe leheletfinom elefántminta lett gravírozva.
FOGADÓTÉR
Amikor belépünk valahova, az első benyomás nagyon meghatározó. Ezért került a Loveyoga fogadóterébe ez az egyedi tervezésű, speciális technikával, kezelt fából a Fanyúvasztó által készített ötszög alakú térbe ívesen benyúló recepciós pult.
Mindenhol gondot okoz, hová tegyük a cipőket, papucsokat. A Loveyoga papucsos fala stílusos, praktikus és a 3D-s antikolt fal színe és mintája köszön vissza rajta.
Tapéta? Nem! Saját tervezésű, 3D fal, okkersárgaszínben Annie Sloan Old White színével és arany festékkel antikolva.